Успішний стартап: Київ інтерактивний

Історія нашого міста надзвичайно велична і цікава. Київ здавна славився посеред інших. Пам’ятати історію дуже важливо і найголовніше – це зберегти її, розповідає “Kyiv.trend.in.ua”.

Для чого створений стартап Київ Інтерактивний?

Стартап “Київ Інтерактивний” включає в собі відтворену мапу Києва 1916 років та велику кількість історій про місто ХХ століття.  Багато розповідей про столичну тогочасну медицину, заклади громадського харчування і розвиток торгівлі, дитячі спогади, музика та розваги у Києві 1916 року, 

Перш ніж почати створення інтерактивної мапи столиці, організатори добре вивчили і порівняли сучасну карту із мапою 1916 року. Порівняли вулиці, історичні місця і пам’ятки – те, що кидається в очі найперше. 

ХХ століття було переломним моментом для Києва, адже мало у кого збереглися нащадки, які пам’ятають київ ще тим, іншим, та і мало історичних відомостей, на при великий жаль, збереглося до наших часів. 

Проте, чимала дослідницько-відшуковувальна робота допомогла створити інтерактивну мапу відомостей минулого Києва і надалі продовжує свою пошукову роботу. За основу своєї роботи було взято з видання “Календарь, Справочная и адресная книга г. Києва на 1916 год”. Велику кількість даних необхідно було оцифровувати, але створили базу киян минулого століття за напрямком професійної діяльності та власників торгових чи житлових нерухомостей. 

київ

Хто його засновники?

Команда організаторів ексклюзивного стартапу складається із дев’яти осіб дослідників міста у різних областях.

Олена Бетлій – кандидат історичних наук в області вивчення столиці на період Першої світової війни та революції. Бере участь у викладанні курсів на базі Києво-Могилянської академії, очолює діяльність багатьох київських проєктів і давно мріяла розповісти про Київ минулого століття.

Ольга Гнидюк закінчила Кембридж та Європейський університет з Флоренції. Веде свою професійну діяльність досліджуючи історію дітей і дитинства. Для стартапу дослідила власників столиці 1916 року.

Катерина Диса – доцент кафедри історії Києво-Могилянської академії зробила великий вклад у стартап, дослідивши злочини 1916 року у Києві. 

Анна Ісаєва, аспірантка університету у Швеції, для стартапу виконала транспортне сполучення міста і пересування Киян.

Мартін-Олександр Кислий зумів поєднати фотографію і пошукову діяльність. Займався дослідженням медіа-матеріалів. 

Андрій Левченко, магістр з історії і музикант по сумісництву, займався розробкою музичного репертуару киян минулого століття, досліджував афіші, публічні події 1916 року.

Олександра Оберенко теж магістр з історії. яка обожнює кулінарну діяльність, тому зайнялась пошуком інформації про громадське харчування за радянських часів.

Дарина Подгорнова для проєкту дослідила медичну частину, її розвиток та діяльність медичних закладів. 

Марія Чорна, працює старшою науковою співробітницею музею історії Києва. Для стартапу знайшла інформацію про освітні заклади у Києві. 

Загалом вийшов цікавий і пізнавальний стартап, який знайомить з історією Києва та надихає до вивчення свого міста.

Comments

.,.,.,.